Home Aktualności Pożegnanie Księdza Proboszcza

Lokalna Grupa Działania

Click on the slide!

Partnerska wizyta przyjaciół z Dusznik-Zdroju

W ostatni weekend września, w Trzciance gościła czteroosobowa delegacja z miasta partnerskiego Duszniki-Zdrój.    

więcej...
Click on the slide!

Cykliści rywalizowali w Trzciance

W sobotnie popołudnie, 27 września br., do Trzcianki zjechali miłośnicy jednośladów i…

więcej...
Click on the slide!

Urszula - akustycznie

W Dzięki Fundacji Młodzi w Uzależnieniu, a konkretnie – będącego jej członkiem Marcina Charmacińskiego…

więcej...
Click on the slide!

Siedmiokrotnie na podium!

Dnia 20 września br.,  na poznańskim torze regatowym Malta odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego…

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Pożegnanie Księdza Proboszcza PDF Drukuj
Wpisany przez E. Mrozik   
wtorek, 29 czerwca 2010 13:54
W poniedziałek, 28 czerwca br., w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance zebrały się tłumy byłych i obecnych parafian, aby uczestniczyć w pożegnalnej Mszy świętej, odprawionej w intencji dziekana parafii - ks. Ireneusza Maraszkiewicza.
Po uroczystym nabożeństwie, za długoletnią posługę kapłańską, miłą i owocną współpracę oraz działalność na rzecz parafii i całej gminy,  księdzu proboszczowi podziękowania złożyli osobiście m.in. przedstawiciele władz i instytucji gminnych, na czele z burmistrzem Markiem Kupsiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Włodzimierzem Ignasińskim.
Było wiele ciepłych słów wdzięczności, kwiatów, ale przede wszystkim łez…Parafianie żegnali swego dobrego Przyjaciela, Przewodnika i Opiekuna. Z odejściem księdza skończył się ważny, trzynastoletni etap w historii parafii, która w latach posługi ks. dziekana w niewyobrażalny sposób rozkwitła.
W trakcie podziękowań zaznaczono, że ksiądz Ireneusz w czasie pracy duszpasterskiej, pełnionej w tutejszej parafii od 1997 roku, zrobił bardzo dużo dla umacniania życia religijnego oraz wykazał się wielką dbałością o obiekty kościelne. Podkreślono także cechy jego charakteru: życzliwość, serdeczność i otwartość, dzięki którym tak zjednał sobie wiernych.
Ale jak sam przyznaje - początki nie były łatwe. Ks. dziekan przybył do Trzcianki prosto z Afryki, gdzie przez okres 10-lat przebywał na misji. Swoją parafię budował od samych podstaw - w przenośnym i dosłownym tego słowa znaczeniu. O ile wzniesienie fundamentów okazałej kaplicy przebiegło sprawnie, o tyle zdobycie zaufania nowych parafian - okazało się być dużo poważniejszym wyzwaniem. Ale wysiłek się opłacił. Dziś parafia tętni życiem - powstały grupy modlitewne, aktywnie działa Caritas, Hospicjum i Rada Parafialna.
Ireneusz Maraszkiewicz podkreślił w swoim wystąpieniu, iż chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim za współpracę, a w szczególności za prace społeczne swoich parafian na rzecz kościoła i całego otoczenia wokół, bez której wiele rzeczy nie mogłoby być zrealizowanych. Wspomniał też, iż nigdy nie zapomni Trzcianki, która poprzez przepiękne położenie wśród lasów i jezior urzeka i ma w sobie coś z magii. Na zakończenie dodał, iż czas spędzony w trzcianeckiej parafii to "dar od Boga", za który jest niezwykle wdzięczny.
Dekretem biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. Ireneusz Maraszkiewicz, po 13 latach posługi w Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance, zostanie przeniesiony do Połczyna Zdroju, gdzie z dniem 1 lipca br., przejmie obowiązki odchodzącego na zasłużoną emeryturę, obecnego proboszcza parafii.
Księdzu dziekanowi życzmy zdrowia i wielu Łask Bożych w nowej parafii.
 
 
 
loader

WYRÓŻNIENIA

MIASTO I GMINA TRZCIANKA

Nieautoryzowane wykorzystanie materiałów znajdujących się w obrębie witryny www.trzcianka.pl
bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Urzędu Miejskiego Trzcianki jest zabronione