Home Aktualności Pożegnanie Księdza Proboszcza

Lokalna Grupa Działania

Click on the slide!

Nowe chodniki w trzcianeckich sołectwach

Gmina Trzcianka wspólnie z Powiatem Czarnkowsko – Trzcianeckim realizuje zadanie pod nazwą.. więcej...

Click on the slide!

Zarybienie jeziora Sarcz

W sobotę, 25 października, Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego – Koło Miejskie Czesław Rogosz oraz…

więcej...
Click on the slide!

Ostatnia sesja robocza

W czwartek, 23 października, trzcianeccy radni odbyli ostatnie w VI kadencji posiedzenie…

więcej...
Click on the slide!

Centrum kultury, sportu i handlu w Trzciance?

anPod takim hasłem, we wtorek, 28 października br.,  w trzcianeckim ratuszu odbyło…

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Pożegnanie Księdza Proboszcza PDF Drukuj
Wpisany przez E. Mrozik   
wtorek, 29 czerwca 2010 13:54
W poniedziałek, 28 czerwca br., w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance zebrały się tłumy byłych i obecnych parafian, aby uczestniczyć w pożegnalnej Mszy świętej, odprawionej w intencji dziekana parafii - ks. Ireneusza Maraszkiewicza.
Po uroczystym nabożeństwie, za długoletnią posługę kapłańską, miłą i owocną współpracę oraz działalność na rzecz parafii i całej gminy,  księdzu proboszczowi podziękowania złożyli osobiście m.in. przedstawiciele władz i instytucji gminnych, na czele z burmistrzem Markiem Kupsiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Włodzimierzem Ignasińskim.
Było wiele ciepłych słów wdzięczności, kwiatów, ale przede wszystkim łez…Parafianie żegnali swego dobrego Przyjaciela, Przewodnika i Opiekuna. Z odejściem księdza skończył się ważny, trzynastoletni etap w historii parafii, która w latach posługi ks. dziekana w niewyobrażalny sposób rozkwitła.
W trakcie podziękowań zaznaczono, że ksiądz Ireneusz w czasie pracy duszpasterskiej, pełnionej w tutejszej parafii od 1997 roku, zrobił bardzo dużo dla umacniania życia religijnego oraz wykazał się wielką dbałością o obiekty kościelne. Podkreślono także cechy jego charakteru: życzliwość, serdeczność i otwartość, dzięki którym tak zjednał sobie wiernych.
Ale jak sam przyznaje - początki nie były łatwe. Ks. dziekan przybył do Trzcianki prosto z Afryki, gdzie przez okres 10-lat przebywał na misji. Swoją parafię budował od samych podstaw - w przenośnym i dosłownym tego słowa znaczeniu. O ile wzniesienie fundamentów okazałej kaplicy przebiegło sprawnie, o tyle zdobycie zaufania nowych parafian - okazało się być dużo poważniejszym wyzwaniem. Ale wysiłek się opłacił. Dziś parafia tętni życiem - powstały grupy modlitewne, aktywnie działa Caritas, Hospicjum i Rada Parafialna.
Ireneusz Maraszkiewicz podkreślił w swoim wystąpieniu, iż chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim za współpracę, a w szczególności za prace społeczne swoich parafian na rzecz kościoła i całego otoczenia wokół, bez której wiele rzeczy nie mogłoby być zrealizowanych. Wspomniał też, iż nigdy nie zapomni Trzcianki, która poprzez przepiękne położenie wśród lasów i jezior urzeka i ma w sobie coś z magii. Na zakończenie dodał, iż czas spędzony w trzcianeckiej parafii to "dar od Boga", za który jest niezwykle wdzięczny.
Dekretem biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. Ireneusz Maraszkiewicz, po 13 latach posługi w Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance, zostanie przeniesiony do Połczyna Zdroju, gdzie z dniem 1 lipca br., przejmie obowiązki odchodzącego na zasłużoną emeryturę, obecnego proboszcza parafii.
Księdzu dziekanowi życzmy zdrowia i wielu Łask Bożych w nowej parafii.
 
 
 
loader

WYRÓŻNIENIA

MIASTO I GMINA TRZCIANKA

Nieautoryzowane wykorzystanie materiałów znajdujących się w obrębie witryny www.trzcianka.pl
bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Urzędu Miejskiego Trzcianki jest zabronione