Home Aktualności Czarnkowsko-trzcianeckie pomniki przyrody

Lokalna Grupa Działania

Click on the slide!

Zarybienie jeziora Sarcz

W sobotę, 25 października, Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego – Koło Miejskie Czesław Rogosz oraz…

więcej...
Click on the slide!

Centrum kultury, sportu i handlu w Trzciance?

anPod takim hasłem, we wtorek, 28 października br.,  w trzcianeckim ratuszu odbyło…

więcej...
Click on the slide!

Konkurs Twórczości Ludowej i Amatorskiej rozstrzygnięty

Trzcianecki Dom Kultury, w czwartek, 30 października br., gościł w swoich progach…

więcej...
Click on the slide!

Nowe chodniki w trzcianeckich sołectwach

Gmina Trzcianka wspólnie z Powiatem Czarnkowsko – Trzcianeckim realizuje zadanie pod nazwą.. więcej...

Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Czarnkowsko-trzcianeckie pomniki przyrody PDF Drukuj
Wpisany przez M. Maluśkiewicz   
środa, 11 grudnia 2013 17:33

Pomniki przyrody to twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej. Należą do nich okazałych rozmiarów drzewa i głazy narzutowe. Ponad 170 takich obiektów znajduje się w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.
 Trwa realizacja projektu “Inwentaryzacja pomników przyrody wraz z kampanią promocyjną lokalnego dziedzictwa przyrodniczego”.

  Powstała strona internetowa: www.pomniki-przyrody.info, która prezentuje wszystkie tego typu obiekty zinwentaryzowane na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju (powiat czarnkowsko-trzcianecki, z wyjątkiem miasta Czarnków). Okazałe dęby, sosny, buki czy lipy - to najczęściej spotykane na tym terenie drzewa, objęte ochrona pomnikową. Jest też kilka głazów narzutowych. Na stronie znaleźć można opisy pomników, informacje o ich lokalizacji (wraz ze współrzędnymi GPS) i zdjęcia. Umieszczona została też m.in. instrukcja ustanawiania nowych pomników, dział z aktualnościami i wiele ciekawostek związanych z tematem.
 W ramach projektu wydane zostały pocztówki poświęcone najpiękniejszym pomnikom przyrody tego obszaru, powstała również wystawa, która prezentowana jest w bibliotekach. Odbył się konkurs na rysunek promujący ochronę starych drzew, trwają warsztaty edukacyjne w szkołach. Została utworzona terenowa grupa wolontariuszy, którzy wyszukują okazałych rozmiarów drzewa oraz dokonują oględzin obiektów zgłoszonych przez mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt realizuje firma CREX - USŁUGI PRZYRODNICZE, a partnerem przedsięwzięcia jest Nadnoteckie Koło Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra".

 

 

 

 
loader

WYRÓŻNIENIA

MIASTO I GMINA TRZCIANKA

Nieautoryzowane wykorzystanie materiałów znajdujących się w obrębie witryny www.trzcianka.pl
bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Urzędu Miejskiego Trzcianki jest zabronione