Home Aktualności Czarnkowsko-trzcianeckie pomniki przyrody

Lokalna Grupa Działania

Click on the slide!

Agata zaśpiewała na Zamku Królewskim

Nasza utalentowana wokalistka, o sukcesach której jest ostatnio coraz głośniej – Agata Wilant

więcej...
Click on the slide!

Dożynki Gminne 2014

Najokazalsze w roku święto rolników, odbywające się zawsze po zakończeniu  najważniejszych prac polowych i…

Click on the slide!

Święto Działkowców

W zeszłym roku, Burmistrz Trzcianki postanowił powrócić do tradycji organizacji w Trzciance tzw. wystawy „Korso”.    

więcej...
Click on the slide!

Kronika wspomnień NGR

W dniu 12 września br., w Hotelu „Smolarnia”, odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Nadnoteckiej Grupy Rybackiej i promujące zrealizowane przez…

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Czarnkowsko-trzcianeckie pomniki przyrody PDF Drukuj
Wpisany przez M. Maluśkiewicz   
środa, 11 grudnia 2013 17:33

Pomniki przyrody to twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej. Należą do nich okazałych rozmiarów drzewa i głazy narzutowe. Ponad 170 takich obiektów znajduje się w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.
 Trwa realizacja projektu “Inwentaryzacja pomników przyrody wraz z kampanią promocyjną lokalnego dziedzictwa przyrodniczego”.

  Powstała strona internetowa: www.pomniki-przyrody.info, która prezentuje wszystkie tego typu obiekty zinwentaryzowane na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju (powiat czarnkowsko-trzcianecki, z wyjątkiem miasta Czarnków). Okazałe dęby, sosny, buki czy lipy - to najczęściej spotykane na tym terenie drzewa, objęte ochrona pomnikową. Jest też kilka głazów narzutowych. Na stronie znaleźć można opisy pomników, informacje o ich lokalizacji (wraz ze współrzędnymi GPS) i zdjęcia. Umieszczona została też m.in. instrukcja ustanawiania nowych pomników, dział z aktualnościami i wiele ciekawostek związanych z tematem.
 W ramach projektu wydane zostały pocztówki poświęcone najpiękniejszym pomnikom przyrody tego obszaru, powstała również wystawa, która prezentowana jest w bibliotekach. Odbył się konkurs na rysunek promujący ochronę starych drzew, trwają warsztaty edukacyjne w szkołach. Została utworzona terenowa grupa wolontariuszy, którzy wyszukują okazałych rozmiarów drzewa oraz dokonują oględzin obiektów zgłoszonych przez mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt realizuje firma CREX - USŁUGI PRZYRODNICZE, a partnerem przedsięwzięcia jest Nadnoteckie Koło Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra".

 

 

 

 
loader

WYRÓŻNIENIA

MIASTO I GMINA TRZCIANKA

Nieautoryzowane wykorzystanie materiałów znajdujących się w obrębie witryny www.trzcianka.pl
bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Urzędu Miejskiego Trzcianki jest zabronione