Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Trzcianecki Dom Kultury

TDK

Trzcianecki Dom Kultury jest instytucją samorządową, której zadaniem jest prowadzenie działalności kulturalnej w gminie Trzcianka i upowszechnianie różnych dziedzin sztuki: muzyki, fotografii, filmu, plastyki i poezji.

Jednym z podstawowych celów TDK jest rozwijanie zainteresowań, które ośrodek realizuje poprzez organizowanie zajęć w kołach i zespołach artystycznych. W ośrodku działają obecnie zespoły muzyczne, zespoły wokalne, chór „Pasjonata”, orkiestra dęta, sekcja plastyczna, grupa rękodzieła artystycznego, grupy fotograficzne. Niezwykle wysoki poziom prezentują fotograficy, zrzeszeni w czterech sekcjach. TDK swoją ofertę kieruje także do seniorów. Działa Grupa Trzeciego Wieku, zespół wokalny „Małolaty” biorący udział w przeglądach muzycznych dla tej grupy wiekowej. Ośrodek kieruje swoją ofertę również do miłośników sportu, a młodzież z sekcji judo wygrywa ogólnopolskie zawody.

Ważną rolę kulturotwórczą pełni działalność wystawiennicza ośrodka. W galerii TDK prezentowana jest twórczość artystów z całego kraju, szczególną uwagę dom kultury poświęca lokalnym twórcom nieprofesjonalnym i zawodowym. O randze organizowanych wystaw świadczy liczny udział publiczności. Corocznie, organizowanych jest około 10 wystaw, którym towarzyszą tematyczne prelekcje.

W imponujący dorobek kulturalny placówki wpisują się imprezy, które swoim zasięgiem wykraczają poza obszar gminy. Najbardziej prestiżowym i uznanym od lat przedsięwzięciem jest Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret”, organizowany od 1996 roku, Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej i Amatorskiej. Ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym miasta są niewątpliwie Dni Trzcianki i Noc Świętojańska, Dożynki Gminne, „Wampiriada”- Wakacyjny Przegląd Horrorów, Trzcianecka Akademia Filmowa czy Wielkie Malowanie.

Trzcianecki Dom Kultury współpracuje ze stowarzyszeniami i instytucjami pozarządowymi, jest współorganizatorem festynów i zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych.

Kontakt:
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
tel/fax 67 216 20 16,
www.tdk.trzcianka.com.pl
e-mail: tdk@trzcianka.com.pl

Dyrektor: Hanna Zygmont

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – sobota  7.30 - 20.00
facebook