Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Trasy rowerowe

Okolice Trzcianki sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Duże kompleksy leśne, jeziora, wyraźnie zarysowane potoki, tworzą atrakcyjny pejzaż dla turystów. Do wędrówki zachęcają też zabytki architektury rozsiane w pobliskich miejscowościach.

Rowerzyści

MIĘDZYNARODOWA TRASA ROWEROWA Euro Route R-1

Międzynarodowy szlak rowerowy R-1 rozpoczyna się w Bolougne nad kanałem La Manche i prowadzi przez Francję, Holandię, Niemcy i Polskę do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Na terenie Polski R-1 ma długość 675 km i biegnie od Kostrzynia nad Odrą przez Międzyrzecze - Międzychód - Krzyż - Trzciankę (Siedlisko - Trzcianka - Dłużewo - Łomnica - Kępa - Stobno) - Piłę - Białośliwie - Osiek nad Notecią - Koronowo - Elbląg - Fromborg do Gronowa. Na północną Wielkoposkę przypada 155,8 km. Trasa przebiega drogami o małym natężeniu ruchu, co znacznie podnosi jego atrakcyjność.
Pobierz przbieg Międzynarodowej Trasy Rowerowej Euro Route R-1 przez Polskę 
Pobierz przbieg Międzynarodowej Trasy Rowerowej Euro Route R-1 przez Trzciankę

TRANSWIELKOPOLSKA TRASA ROWEROWA - Odcinek Północny (TTR-N)

Stosunkowa łatwa trasa rowerowa, zapewniająca liczne atrakcje krajoznawcze i architektoniczne. Długość trasy liczy 200 km. W gminie Trzcianka rozpoczyna się we wsi Radolin i biegnie przez - Teresin - Trzciankę - Kochanówkę - Łomnicę - Kępę i Stobno.
Pobierz oznaczenie Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej - Odcinek Północny (TTR-N)

SZLAK CZERWONY

Trasa okrężna, wiodąca przez tereny położone na południe i zachód od Trzcianki. Jej długość wynosi 52 km i w 70% biegnie drogami o asfaltowej nawierzchni. Są to przeważnie szosy o małym natężeniu ruchu samochodowego. Szlak przebiega przez najpiękniejsze krajobrazowo okolice Doliny Noteci oraz w pobliżu jezior Straduńskiego, Logo i Sarcz. Rozpoczyna się i kończy w Trzciance, a prowadzi przez Białą - Radolin – Radlinek - Kuźnicę Czarnkowską - Bukowiec - Jędrzejewo - Średnicę - Górnicę - Rychlik - Smolarnię - Straduń.
Pobierz przebieg trasy szlaku czerwonego

SZLAK NIEBIESKI

Regionalna trasa okrężna, umożliwiająca poznanie terenów położonych na północ i wschód od Trzcianki. Jej przebieg: Trzcianka - Sarcz - Gostomia - Rusinowo - Tuczno - Człopa - Wołowe Lasy - Trzcianka. Długość szlaku na terenie gminy wynosi 34 km. W trakcie wycieczki można zobaczyć drewniany kościół z XVII wieku, miasto o pogańskim rodowodzie (Człopa), kąpielisko nad jeziorem Liptowskim w Tucznie, szachulcowy kościół z XIX wieku oraz dwa kościoły neoromańskie.
Pobierz przebieg trasy szlaku niebieskiego

facebook