Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

kanał RSS

27.01.2020 / Imieniny: Henryka, Jerzego i Przemysława

 przejdź do Facebookprzejdź do YouTube

Trasy rowerowe

Okolice Trzcianki sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Duże kompleksy leśne, jeziora, wyraźnie zarysowane potoki, tworzą atrakcyjny pejzaż dla turystów. Do wędrówki zachęcają też zabytki architektury rozsiane w pobliskich miejscowościach.

Rowerzyści

MIĘDZYNARODOWA TRASA ROWEROWA Euro Route R-1

Międzynarodowy szlak rowerowy R-1 rozpoczyna się w Bolougne nad kanałem La Manche i prowadzi przez Francję, Holandię, Niemcy i Polskę do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Na terenie Polski R-1 ma długość 675 km i biegnie od Kostrzynia nad Odrą przez Międzyrzecze - Międzychód - Krzyż - Trzciankę (Siedlisko - Trzcianka - Dłużewo - Łomnica - Kępa - Stobno) - Piłę - Białośliwie - Osiek nad Notecią - Koronowo - Elbląg - Fromborg do Gronowa. Na północną Wielkoposkę przypada 155,8 km. Trasa przebiega drogami o małym natężeniu ruchu, co znacznie podnosi jego atrakcyjność.
Pobierz przbieg Międzynarodowej Trasy Rowerowej Euro Route R-1 przez Polskę 
Pobierz przbieg Międzynarodowej Trasy Rowerowej Euro Route R-1 przez Trzciankę

TRANSWIELKOPOLSKA TRASA ROWEROWA - Odcinek Północny (TTR-N)

Stosunkowa łatwa trasa rowerowa, zapewniająca liczne atrakcje krajoznawcze i architektoniczne. Długość trasy liczy 200 km. W gminie Trzcianka rozpoczyna się we wsi Radolin i biegnie przez - Teresin - Trzciankę - Kochanówkę - Łomnicę - Kępę i Stobno.
Pobierz oznaczenie Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej - Odcinek Północny (TTR-N)

SZLAK CZERWONY

Trasa okrężna, wiodąca przez tereny położone na południe i zachód od Trzcianki. Jej długość wynosi 52 km i w 70% biegnie drogami o asfaltowej nawierzchni. Są to przeważnie szosy o małym natężeniu ruchu samochodowego. Szlak przebiega przez najpiękniejsze krajobrazowo okolice Doliny Noteci oraz w pobliżu jezior Straduńskiego, Logo i Sarcz. Rozpoczyna się i kończy w Trzciance, a prowadzi przez Białą - Radolin – Radlinek - Kuźnicę Czarnkowską - Bukowiec - Jędrzejewo - Średnicę - Górnicę - Rychlik - Smolarnię - Straduń.
Pobierz przebieg trasy szlaku czerwonego

SZLAK NIEBIESKI

Regionalna trasa okrężna, umożliwiająca poznanie terenów położonych na północ i wschód od Trzcianki. Jej przebieg: Trzcianka - Sarcz - Gostomia - Rusinowo - Tuczno - Człopa - Wołowe Lasy - Trzcianka. Długość szlaku na terenie gminy wynosi 34 km. W trakcie wycieczki można zobaczyć drewniany kościół z XVII wieku, miasto o pogańskim rodowodzie (Człopa), kąpielisko nad jeziorem Liptowskim w Tucznie, szachulcowy kościół z XIX wieku oraz dwa kościoły neoromańskie.
Pobierz przebieg trasy szlaku niebieskiego

facebook