Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

kanał RSS

19.07.2019 / Imieniny: Marcina, Włodzisława i Piotra

 przejdź do Facebookprzejdź do YouTube

Powiat Trzcianecki

WYNIKI KONSULTACJI W PRZEDMIOCIE UTWORZENIA DWÓCH ODRĘBNYCH POWIATÓW:

POWIATU TRZCIANECKIEGO I POWIATU CZARNKOWSKIEGO


KONSULTACJE W PRZEDMIOCIE UTWORZENIA DWÓCH ODRĘBNYCH POWIATÓW:
POWIATU TRZCIANECKIEGO I POWIATU CZARNKOWSKIEGO


Pismo burmistrza Trzcianki do Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło
ws. przywrócenia powiatu trzcianeckiegoW poniedziałek, 31 lipca br., o godz.16:00 w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki odbyło się spotkanie w sprawie przywrócenia powiatu trzcianeckiego. Tematyka była związana z wnioskiem Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance, skierowanym do Rady Miejskiej Trzcianki i Burmistrza Trzcianki.

Burmistrz odczytał złożony wniosek, a następnie pani Danuta Walkowiak list skierowany do samorządowców oraz mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Dawid Czyż - Pracownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Trzcianki przedstawił funkcjonowanie byłego powiatu trzcianeckiego, Urzędu Rejonowego w Trzciance, a także symulację podziału powiatu na dwie odrębne jednostki – powiat czarnkowski oraz powiat trzcianecki. Zaprezentowane zostały także zdjęcia oraz artykuły prasowe z czasów, kiedy podejmowano starania o przekształcenie Urzędu Rejonowego w powiat trzcianecki.

Na zakończenie spotkania, burmistrz Krzysztof Czarnecki przedstawił wymogi, które należy spełnić, aby przywrócić funkcjonowanie powiatu trzcianeckiego.

Podczas spotkania uczestniczyło około siedemdziesięciu osób, w tym starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusz Teterus, a także przedstawiciele gmin sąsiadujących z Trzcianką, które są zainteresowane współpracą związaną z przywróceniem powiatu w Trzciance.

Przedstawiona prezentacja pokazała, że w skali kraju funkcjonują powiaty o różnej powierzchni oraz liczebności. Tylko powiat czarnkowsko-trzcianecki został stworzony poprzez połączenie dwóch niegdyś dobrze funkcjonujących, odrębnych powiatów.


Pismo do samorządowców oraz mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego
oraz pismo Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance

w sprawie podjęcia działań w celu przywrócenia
powiatu trzcianeckiego

facebook