Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

06.09.2018
Wizytacja gości z Rumunii

Dnia 6 września br. w Urzędzie Miejskim Trzcianki gościliśmy delegację przedstawicielek Uniwersytetu Babeş-Bolyai (UBB) w Kluż-Napoce. Po trzcianeckim magistracie, Wyjątkowych gości oprowadził burmistrz Krzysztof Czarnecki.

Z inicjatywy Dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance, radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pana Włodzimierza Ignasińskiego do Trzcianki przybyły: Pani Ioany Diaconu-Mureşan – koordynatorka programów Języka i Kultury Polskiej UBB i Pani dr Any-Marii Stan – muzeograf z Muzem UBB. W wizytacji uczestniczy również pan Michał Kolasiński, który jest przedstawicielem Biura Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Goście z Rumunii zwiedzają naszą małą ojczyznę i jednym z punktów odwiedzin była wizyta w Urzędzie Miejskim Trzcianki. O pracy trzcianeckiego samorządu, planach rozwoju gminy oraz jej historii opowiedzieli burmistrz Krzysztof Czarnecki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Edward Joachimiak.

Urząd Miejski to oczywiście nie jedyny punkt, jaki uda się zwiedzić naszym wyjątkowym gościom. Przed nimi wizyta w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, Bibliotece i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, trzcianeckich placówkach oświaty i wielu innych ciekawych miejscach. Już jutro Panie wezmą udział w Narodowym Czytaniu, na które serdecznie zapraszamy.

Wizyta jest odpowiedzią na zaproszenie władz Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowanego do władz rektorskich UBB oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej UBB im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Kluż-Napoca.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook