Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

16.04.2018
Uczczono Sołtysów gminy Trzcianka

W sobotę, 14 kwietnia br., w Hotelu „Ajaks” odbyły się uroczystości związane z Dniem Sołtysa. Na to szczególne wydarzenie przybyli sołtysi wraz z osobami towarzyszącymi, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, zastępczyni burmistrza Grażyna Zozula, skarbnik gminy Joanna Zieńko, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Edward Joachimiak oraz przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi Wincenty Kilian, a także pracownicy Urzędu Miejskiego Trzcianki.

Część oficjalną otworzyła Anna Olczak-Hałuszczak – sołtys Niekurska, a także Ireneusz Mazurek – sołtys Runowa. Prowadzący podziękowali wszystkim za przybycie, a także władzom gminy za wsparcie oraz opiekunom sołectw za zaangażowanie w działania wiejskie i pomoc w załatwianiu spraw sołeckich.

Następnie, głos zabrał burmistrz Trzcianki, który w imieniu władz samorządowych, mieszkańców oraz własnym złożył podziękowania za trud, poświęcenie i zaangażowanie w codziennej pracy na rzecz sołectw. Włodarz podkreślił, że sołtysi są nieocenieni w podejmowaniu wszelkich działań zachęcających i mobilizujących lokalną społeczność do aktywności.

Po wystąpieniu burmistrza, podziękowania sołtysom oraz burmistrzowi złożyli przedstawiciele Rady Miejskiej Trzcianki – przewodniczący Edward Joachimiak, wiceprzewodniczący Mariusz Łuczak, a także przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi Wincenty Kilian

Na zakończenie, burmistrz wraz z zastępczynią oraz przewodniczącym składał na ręce sołtysów dyplomy oraz unikalne notesy sołtysa. Zebrani wykonali także pamiątkowe zdjęcie.

Autor: 
Dawid Czyż
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook