Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

16.05.2019
Trzcianeckie placówki oświatowe stawiają na ekologię

14 maja br. w sali sesyjnej odbyło się spotkanie dyrektorów gminnych przedszkoli i szkół podstawowych, przedstawicieli spółki Kombud Sp. z o.o., pracowników Urzędu Miejskiego i władz gminy Trzcianka na temat wprowadzenia segregacji odpadów w gminnych placówkach oświatowych.

W wyniku rozmowy ustalono, że z dniem 1 września br. planuje się wdrożenie ekologicznego systemu segregacji odpadów w przedszkolach i szkołach gminnych. Na korytarzach pojawią się specjalnie oznaczone pojemniki na śmieci. Nowy system nie tylko będzie korzystny dla naszego środowiska, ale również pozwoli na obniżenie kosztów związanych z opłatami za gospodarowanie odpadami.

Obecnie, do 30 maja br. w gminnych placówkach oświatowych trwa kampania edukacyjna w kierunku racjonalnej gospodarki odpadami wśród dzieci i młodzieży. Celem programu jest zwiększenie świadomości ekologicznej i wykształcenie prawidłowych oraz odpowiedzialnych zachowań w zakresie gospodarki odpadami. Realizacja programu prowadzona jest na różnych poziomach zaawansowania wiedzy dla poszczególnych grup wiekowych. Edukację ekologiczną prowadzi firma Altvater w porozumieniu z Gminą Trzcianka.

Niebawem rozpoczną się przygotowania do kampanii edukacyjnej skierowanej do mieszkańców miasta i gminy. Warsztaty z zakresu prawidłowej gospodarki odpadami z naciskiem na ekologię poprowadzą pracownicy Urzędu Miejskiego Trzcianki.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook