Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

14.06.2019
Spotkanie autorskie z p. Ryszardem Jastrzębskim

Wtorkowy wieczór w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury minął pod znakiem żeglarskich wspomnień. Tego dnia zorganizowano premierowe spotkanie z autorem książki „Trzcianeckie białe żagle 1964-2015”, panem Ryszardem Jastrzębskim.

Spotkanie wywoływało ogrom emocji. Kto tego dnia postanowił przybyć do Biblioteki mógł obejrzeć jedyną w swoim rodzaju prezentację dotychczasowego życia autora, pełną radosnych wspomnień i wzruszających chwil - przygotowaną przez panią Elżbietę Wiśnicką dyrektora Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

Rozmowę z panem Ryszardem poprowadził pan Włodzimierz Ignasiński dyrektor BPiCK. Jak sam przyznał, żeglarzem nigdy nie był, jednak w książce po za czystą wartością historyczną, znalazł wiele ciekawych historii, ponadczasowych mądrości i tradycji. Autor chętnie odpowiadał na pytania prowadzącego, niejednokrotnie wyjaśniając trudne do zrozumienia zwroty i zagadnienia. Żeglarski nastrój spotkaniu nadawały grane i śpiewane wspólnie szanty.

Nie zabrakło również podziękowań i gratulacji, zarówno ze strony publiczności, jak i samego pana Ryszarda, który miał okazję wręczyć specjalnie przygotowane dedykacje dla przyjaciół, bez których nie udałoby się ukończyć historycznej publikacji. Sam autor, jako ceniona persona w środowisku żeglarskim, otrzymał od Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego odznakę Zasłużonego Żeglarza Okręgu Pilskiego. Wyróżnienie w imieniu związku wręczył pan Andrzej Kotwicki.

Dla chętnych poznania rąbka 50-letniej historii żeglarstwa w Trzciance, pracownicy Muzeum Ziemi Nadnoteckiej przygotowali wystawę pamiątkowych fotografii. Zdjęcia można obejrzeć w korytarzu Biblioteki Publicznej, ul. Sikorskiego 22, w godzinach otwarcia biblioteki. Ponadto fotografie znajdą swoje miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook