Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

29.06.2020
Ruszyły półkolonie żeglarskie!

29 czerwca br. ruszył pierwszy turnus Półkolonii Żeglarskich organizowany przez Stowarzyszenie Klub TSD z Trzcianki. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o najwyższe standardy i bezpieczeństwo.

Dzieci i młodzież, pod okiem pani Małgorzaty Radziuk i pana Krzysztofa Trzebiatowskiego, oswajają się z wodą oraz uczą poruszania na jachcie. Na zajęciach nie brakuje też bardziej doświadczonych adeptów, którzy doskonalą swoje umiejętności podstawowych manewrów na wodzie.

Pierwszy dzień oficjalnie otworzył pan Krzysztof W. Jaworski burmistrz Trzcianki, życząc wszystkim dobrej zabawy, słonecznej pogody i zapału do rozwijania swojej pasji. Kaprysy deszczowej aury niestraszne były jednak młodym żeglarzom i jeszcze tego samego dnia wypłynęli jachtami na wody jeziora Sarcze.

Jak informują organizatorzy, zostało jeszcze kilka miejsc na drugi turnus, który rozpoczyna się w przyszłym tygodniu (06.07. – 10.07.2020 r.), w godzinach od 9:00 do 14:00. Opłata za turnus wynosi 220 zł. Zapisu można dokonać telefonicznie, pod numerem 602 758 819. Półkolonie odbywają się na terenie Trzcianeckiej Przystani Żeglarskiej.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook