Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

12.01.2018
Rada Gospodarcza w Trzciance? Burmistrz spotkał się z przedsiębiorcami

W czwartek, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki odbyło się tradycyjne spotkanie burmistrza Krzysztofa Czarneckiego z trzcianeckimi przedsiębiorcami. Włodarz miasta i gminy zapoznał zebranych z tematami związanymi z gospodarką odpadami oraz ochroną środowiska, które w najbliższym czasie będą dotyczyły przedsiębiorców z terenu całej gminy.

Burmistrz zaproponował również utworzenie Rady Gospodarczej, w skład której weszliby przedstawiciele wszystkich branż funkcjonujących na terenie samorządu trzcianeckiego. Powołanie takiej Rady pozwoliłoby na bezpośredni kontakt przedsiębiorców, wymianę doświadczeń, współpracę oraz omawianie inwestycji i polityki podatkowej, na czym zyskałyby wszystkie firmy wchodzące w jej skład.

Włodarz zachęcał również do korzystania z bezpłatnego doradztwa projektowego, które od trzech lat z powodzeniem funkcjonuje w Urzędzie Miejskim Trzcianki. Porady dla mieszkańców miasta i gminy Trzcianka zostały wprowadzone, aby rozwijać potencjał drzemiący w naszym społeczeństwie.

Podczas spotkania, poruszono także  temat reaktywowania powiatu trzcianeckiego i korzyści płynących z tego faktu. Obecną sytuację związaną ze zbieraniem podpisów, przygotowaniem wniosku oraz stosownych uchwał Rady Miejskiej Trzcianki zaprezentował członek Komitetu Na Rzecz Reaktywowania Powiatu Trzcianeckiego – Tomasz Tomczak.

Autor: 
Dawid Czyż
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook