Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

19.08.2019
Przedstaw swój pomysł do budżetu obywatelskiego już dziś!

Dnia 14 sierpnia br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki odbyły się warsztaty z tworzenia projektów budżetu obywatelskiego, które poprowadził burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski. Podczas szkolenia dowiedzieć się można było: czym jest budżet obywatelski?, jak pomysł przekształcić w projekt?, poznać przykładowe możliwe do realizacji zadania, zapoznać się z formularzem wniosku i harmonogramem konsultacji oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Warsztaty miały charakter otwarty, każdy mieszkaniec gminy Trzcianka mógł w nich uczestniczyć za darmo oraz były transmitowane on-line. Zapis z transmisji na żywo dostępny jest na stornie: >KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAPISU Z TRANSMISJI<

Czym jest budżet obywatelski?
To wydzielona część budżetu gminy Trzcianka, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do rozdysponowania jest 321 770 zł, przy czym połowa środków kierowana jest na obszary wiejskie, a pozostałe na projekty miejskie. Pojedynczy projekt nie może przekroczyć 50% środków na dany obszar, czyli 80 44,50 zł i musi dotyczyć: zadań własnych gminy, realizowanych na mieniu gminy oraz zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Co daje udział w konsultacjach społecznych?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu gminy. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój gminy.

Kto może wziąć w nich udział?
Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec gminy Trzcianka.

Harmonogram konsultacji prezentuje się następująco:
► od 1 sierpnia do 1 września - etap zbierania propozycji projektów,
► 2-15 września - weryfikacja pomysłów pod kątem formalno-prawnym przez zespół ds. budżetu obywatelskiego,
► 16-30 września - głosowanie na wybrane przez siebie projekty,
► do 20 października - wyłonienie zwycięskich inicjatyw i inwestycji.

Jak włączyć się w budżet obywatelski?
Możesz zgłosić własny projekt wypełniając formularz zgłoszeniowy >KLIKNIJ I POBIERZ FORMULARZ<

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy orientacyjne cenniki inwestycyjne, pomocne w opracowaniu szacunkowego kosztorysu projektu:

Cennik orientacyjny nr 1: >KLIKNIJ I POBIERZ CENNIK NR 1<

Cennik orientacyjny nr 2: >KLIKNIJ I POBIERZ CENNIK NR 2<

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego zawarte są w regulaminie przeprowadzania konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego gminy Trzcianka, który stanowi załącznik do Uchwały NR VI/45/19 Rady Miejskiej Trzcianki z dn. 28 lutego 2019.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook