Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

20.03.2020
Ponad 53 tys. zł na infrastrukturę turystyczno-rowerową w Siedlisku i Łomnicy

Uchwałą nr 1978/2020 z dnia 12 marca br. Zarząd Województwa wielkopolskiego przyjął listę rankingową projektów zgłoszonych w ramach naboru wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury turystycznej, realizowanych przez samorządy województwa wielkopolskiego w 2020 roku. Wybór był trudny, bowiem w wyniku przeprowadzonego naboru, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wpłynęły 23 projekty, zgłoszone przez 20 samorządów.

Miło nam poinformować, że projekt gminy Trzcianka pn.: „Budowa miejsc obsługi rowerzystów na Transwielkopolskiej Trasie Rowerowej - w Łomnicy oraz łączącej się z nią trasie Euroroute R1 - w Siedlisku” otrzymał 17 punktów i tym samym znalazł się na 1. miejscu listy rankingowej! W związku z tym Zarząd Województwa Wielkopolskiego przekaże gminie dotację celową na realizację inwestycji w wysokości 53 020 złotych.

W Siedlisku i Łomnicy powstaną wiaty rekreacyjne wraz z zintegrowanymi siedziskami i stołami oraz miejscem do obsługi rowerzystów. Dodatkowym wyposażeniem, w każdej z nich, będzie stacja naprawy rowerów, tablica informacyjna, parking rowerowy i kosz z segregacją na śmieci.

Dzięki pozyskanej dotacji mnożymy środki posiadane przez gminę i pozyskujemy dodatkowy element dla projektu budżetu obywatelskiego „Rowerem na koniec gminy".

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook