Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.04.2018
Podsumowanie działalności sportowej za rok 2017

We wtorek, 10 kwietnia br. w trzcianeckim Hotelu Ajaks odbyło się coroczne podsumowanie działalności sportowej. Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki zaprosił na uroczystość i uhonorował najlepszych w roku 2017 sportowców, trenerów i działaczy sportowych naszej gminy.

Wydarzenie zainaugurował burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który powitał zgromadzonych gości w imieniu własnym, pozostałych władz gminy oraz Rady Miejskiej Trzcianki. Włodarz, w kilku krótkich słowach odniósł się m.in. do wspaniałych wyników sportowych – doskonale promujących naszą gminę, stale rozwijającym się zapleczu technicznym – w tym zbliżającej się ku końcowi budowie kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz nadziei na kolejne sukcesy trzcianeckich zawodników, trenerów i działaczy sportowych – na arenach krajowych i międzynarodowych.

Zanim przystąpiono do głównego punktu uroczystości, przed publiką wystąpiła grupa „Modern Balet” z Młodzieżowego Domu Kultury, którą tworzą dziewczynki w wieku 6-7 lat. Zespół prowadzony jest przez instruktorkę tańca panią Annę Kaperę.

Następnie, prowadzący ponownie zaprosił na środek burmistrza Krzysztofa Czarneckiego. Włodarz odczytał treść listu gratulacyjnego dla zawodników oraz trenerów i działaczy sportowych. Burmistrz osobiście wręczał wyróżnienia, które zostały przyznane na podstawie wniosków  złożonych przez kluby sportowe. Łącznie uhonorowano 58 osób. Po wyróżnieniach wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przed zakończeniem części oficjalnej, głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Edward Joachimiak, który był dumny z osiągnięć naszych lokalnych sportowców.

Ostatnim punktem wydarzenia był występ grupy gimnastyki artystycznej z Młodzieżowego Domu Kultury, prowadzonej przez instruktorkę – panią Irenę Zborowską. Dzieci zaprezentowały nowy układ artystyczny, który zachwycił zgromadzoną publiczność.

Takie spotkania dowodzą, że warto pokazywać i promować różne dyscypliny sportu oraz ludzi, którzy poświęcają swój czas i środki odnosząc znaczące sukcesy sportowe.

Uroczystość zorganizowano przy wsparciu Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.

Załączniki: 
Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook