Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.06.2019
Pierwsza międzynarodowa wizyta

W dniach 6-8 czerwca delegacja złożona z reprezentantów Urzędu Miejskiego Trzcianki oraz przedstawiciele straży odwiedziła jedno z naszych miast partnerskich. Celem wizyty było z jednej strony odnowienie współpracy i przedstawienie się nowych władz, a z drugiej pożegnanie odchodzącego na emeryturę komendanta straży pożarnej w Husum - Jürgena Jensena, który w Trzciance był już niejednokrotnie.

Współpraca między miastami będzie z pewnością żywa i owocna w tej kadencji ze względu na dotychczasowe zaangażowanie burmistrza w rozwój wymian międzynarodowych. Korzystać z niej mają w przyszłości aktywne społecznie osoby z różnych obszarów zainteresowań.

Husum jest pierwszym z zagranicznych miast, które odwiedziliśmy. We wrześniu czeka nas wyjazd do Lehrte, choć reprezentacja z tego miasta zawita w Trzciance jeszcze w czerwcu, natomiast w lipcu spotkamy się na prywatnym gruncie także z mieszkańcami Berwick. Czas również odświeżyć zaniedbane relacje z Tomaszpilem.

W położonej nad Morzem Północnym turystycznej miejscowości wielkości zbliżonej do Trzcianki przewodzi burmistrz Uwe Schmitz, który również znalazł czas by spotkać się z naszymi reprezentantami. Co ciekawe w Husum znajdziemy również Schönlanker Str., czyli de facto ul. Trzcianecką. Może wypadałoby podobnie scementować nasze relacje nadając imiona pochodzące od miast partnerskich np. parkom, rondom lub innym naszym przestrzeniom miejskim?

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook