Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

08.11.2019
Pasowanie na uczniów w SP nr 2 w Trzciance

7 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance, odbyło się pasowanie na uczniów. W uroczystości brało udział 83 pierwszoklasistów, którzy od wczoraj są już pełnoprawnymi żakami.

Uczniowie czterech klas pierwszych, zostali pasowani przez dyrektora Rafała Kwiatkowskiego. Zanim jednak do tego doszło, dyrektor SP nr 2 w Trzciance mówił o tym, co czeka pierwszoklasistów w najbliższym czasie. Dziękował także rodzicom za wkład włożony w pracę z dziećmi. Następnie głos zabrała Dominika Wiśniewska, Zastępca Burmistrza Trzcianki, która w imieniu Krzysztofa W. Jaworskiego oraz wszystkich radnych Rady Miejskiej Trzcianki, odczytała list skierowany do uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Po wystąpieniach oficjeli, każda grupa pierwszoklasistów musiała pokazać, że zasługuje na miano pełnoprawnych uczniów SP nr 2. Dzieci przedstawiały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Imponowały także wiedzą dotyczącą naszego kraju. Za swoje występy zostały nagrodzone brawami przez zgromadzonych rodziców, dziadków i nauczycieli.

Po części artystycznej, nadszedł czas na część oficjalną. Każdy z uczniów został pasowany przez dyrektora Rafała Kwiatkowskiego. Młody uczeń musiał przy tym wypowiedzieć słowa: „będę wzorowy”. Następnie uczniom zostały wręczone upominki ufundowane m.in. przez Urząd Miejski Trzcianki, a także pamiątkowe dyplomy i co najważniejsze dla żaków - legitymacje szkolne. Na zakończenie nie zabrakło wspólnych zdjęć.

Nam nie pozostaje nic innego, jak dołączyć się do wszystkich życzeń i miłych słów skierowanych pod adresem uczniów, rodziców i nauczycieli. Udanego roku szkolnego, samych pozytywnych doświadczeń oraz sukcesów. Uczniom życzymy dobrych ocen, nauczycielom - zadowolenia z wykonanej pracy, a rodzicom - dumy ze swoich pociech.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook