Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

12.10.2018
Pasowania na ucznia

Jedną ze znaczących uroczystości szkolnych jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów i koleżanek. W czwartek, 11 października, ta ważna uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzciance.

67 uczniów, trzech pierwszych klas, złożyło ślubowanie w obecności burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego, dyrektora szkoły Anny Wyrzykowskiej, zastępcy dyrektora Jolanty Biruli, przewodniczącej Rady Rodziców Katarzyna Cieśla, rodziców, uczniów klas starszych i nauczycieli.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, po której dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion każdego ucznia i wypowiadając słowa „Pasuję cię na ucznia …”.  Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez dyrektora i wychowawcę pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.

Następnie dyrektor szkoły Anna Wyrzykowska życzyła pierwszoklasistom samych piątek oraz radości z uczęszczania do szkoły.

Obecny na uroczystości burmistrz Trzcianki poinformował najmłodszych uczniów o czekającej szkołę przemianie i obiecał zmienić ją w jeszcze bardziej atrakcyjny i użyteczny budynek. Na zakończenie wręczone zostały pierwszoklasistom upominki przygotowane przez Urząd Miejski, które nawiązywały do 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pobyt w szkole był najpiękniejszą przygodą, pełną samych najlepszych ocen i wzorowego zachowania.

Autor: 
Iwona Moraczyńska-Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook