Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

12.02.2018
Odeszła od nas Ś.P. Elżbieta Rzepka

Żegnamy naszą Panią Profesor, Koleżankę i Przyjaciółkę Ś. P. mgr Elżbietę Rzepkę która od 44 lat związana była z Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Trzciance. Swoją karierę zawodową rozpoczęła dwa lata wcześniej w Szkole Podstawowej nr 1.

Pani Elżbieta Rzepka urodziła się 20 maja 1948 roku w Trzciance. Ukończyła wydział matematyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu uzyskując tytuł mgr matematyki. Szkoła, uczniowie i matematyka były jej pasją. Dała się poznać jako wzorowy, wyjątkowo sumienny nauczyciel i wychowawca. Za swoją wyróżniającą pracę została wielokrotnie nagrodzona. Otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę, Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty i Wychowania, Nagrody Starosty i wielokrotnie Nagrody Dyrektora Szkoły.

Była nieocenionym źródłem wiedzy i doświadczenia, z którego czerpały kolejne pokolenia. Uczniowie Pani Elżbiety Rzepki bez obaw przystępowali do egzaminu maturalnego z matematyki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym uzyskując bardzo wysokie wyniki. Osiągali również sukcesy w konkursach, a także zdobywali indeksy uczelni wyższych. Pani Elżbieta Rzepka nigdy nie żałowała swojego wolnego czasu mogąc pomóc uczniom. Zaszczepiła w nich miłość do matematyki i szacunek do rzetelnej pracy, czyniąc ze swoich wychowanków bardzo dobrych studentów, przyszłych pracowników i pracodawców.

Pani Elżbieta Rzepka poświęcała się nie tylko edukacji, przez wiele lat pełniła funkcję prezesa ogniska ZNP w Trzciance. Swoją wiedzą i doświadczeniem niejednokrotnie wspierała pracę Rady Pedagogicznej i Dyrektora Szkoły, zawsze tym działaniom towarzyszył takt i życzliwość. Była przewodniczącą Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, społecznie prowadziła szkolny sklepik uczniowski oraz pełniła funkcję podharcmistrza ZHP w Trzciance.

Była wyjątkowym człowiekiem. Odpowiedzialna i sumienna, ale również radosna i entuzjastycznie nastawiona do życia. Współpracownikom służyła zawsze radą, wsparciem i pomocą. Była dobrym duchem Grona Pedagogicznego.

„Jak nikt inny na zawsze zapisałaś się w naszych sercach i wciąż będziesz przy nas - Twoją miłością, Twoją troską, Twoim oddaniem.”

Mając w pamięci dobre chwile i piękne wspomnienia, żegnamy NAUCZYCIELA – MISTRZA.

Cześć Twej Pamięci.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Trzciance

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook