Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

kanał RSS

20.03.2019 / Imieniny: Klaudii, Aleksandry i Patrycji

 znajdź nas na:przejdź do Facebookprzejdź do YouTube

Aktualności

12.09.2017
Nowe tablice interaktywne w szkołach

W poniedziałek, 11 września br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki burmistrz Krzysztof Czarnecki wspólnie z zastępcą Grażyną Zozulą przekazali dyrektorom gminnych szkół podstawowych 9 tablic interaktywnych.

Szkoły w naszej gminie chętnie stawiają na cyfryzację i kreatywne podejście do nauki. Z całą pewnością pomocne w tym okażą się tablice interaktywne.

Po dwa zestawy tablic interaktywnych trafią do Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Trzciance. Do gminnych szkół na wsiach dyrektorzy otrzymali po jednej sztuce. W tablicach tkwi spory potencjał edukacyjny, ale potrzeba czasu, aby uczynić z nich narzędzie skutecznej edukacji. Nie są one jednak nowinką techniczną w trzcianeckich szkołach, nauczyciele posiadają już odpowiednie doświadczenie w pracy na tablicach interaktywnych. Dyrektorzy odbierali nowe egzemplarze w przekonaniu, że wykorzystają je właściwie i z pożytkiem dla rozwoju uczniów.

Dzięki zbiorczej transakcji udało się gminie wynegocjować niższą cenę za tablice interaktywne i tym samym zakupiono jedną sztukę więcej niż wcześniej przewidywano. Kwota wydana na inwestycje to ok. 41 tys. zł.

Przez władze samorządowe zostały także przekazane środki na zakup dywanów do sal przedszkolnych. Zakup ten był konieczny, szczególnie do nowo wyremontowanych pomieszczeń i z całą pewnością podniesie komfort zabawy przedszkolaków.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook