Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

13.03.2018
Majówka w Trzciance z Mariuszem Pudzianowskim!

Znana jest już część planów dotycząca tegorocznej majówki w Trzciance. Sukces ubiegłorocznej imprezy spowodował, że Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki już teraz zaprasza wszystkich chętnych na „Pojedynek Gigantów”.

Będą to już kolejne profesjonalne zawody Strongman, z cyklu szeregu imprez Pucharu Polski, rozgrywane w Trzciance. Do miasta zjadą mistrzowie strongman, uczestnicy mistrzostw świata, a także elitarnych zawodów Arnold Classic u samego Schwarzenegera. Widzowie będą podziwiać takich zawodników jak Sławomir Toczek czy Grzegorz Szymański, a nad wszystkim będzie czuwać pięciokrotny mistrz świata strongman, żywa legenda sportu, celebryta, a obecnie czołowy fighter federacji KSW Mariusz Pudzianowski. Będzie on gościem specjalnym, a także sędzią głównym zawodów.

„Siłacze” zniknęli z anteny TV w 2012 roku. W tamtych czasach ich wyczyny śledziły całe rodziny, frekwencje oglądalności równały się z najbardziej popularnymi serialami. Mimo braku obecności w telewizji, cykl zawodów Pucharu Polski jest rozgrywany od lat i kończy się mistrzostwami Polski, przyciągając tłumy widzów.

Zawody organizuje czynny zawodnik – zwycięzca ubiegłorocznych zawodów w Trzciance, właściciel firmy Gladiator Strong - Marcin Wlizło. Jak zapewnia organizator - event będzie równie udany jak ten z roku 2017. Sukces był niewątpliwy, ponieważ Trzcianecką arenę walk gladiatorów odwiedziło blisko 1000 osób.

- Organizowane przeze mnie imprezy to wielkie widowiska dla całych rodzin, prócz zmagań siłaczy są przygotowane zabawy i konkursy dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Całość prowadzi znany prezenter Irek Bieleninik, a w przerwach między konkurencjami przewidziane są pokazy akrobatów. Dodatkową atrakcją w 2018 roku jest fakt uczestniczenia Mariusza Pudzianowskiego, który uświetni to wydarzenie i mam nadzieję przyciągnie rzesze fanów – mówi Marcin Wlizło, organizator zawodów.

Najsilniejsza majówka w Polsce odbędzie się 3 maja 2018 r. na placu przy muszli w Parku I Maja.

Autor: 
Marek Joachimiak
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook