Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

20.05.2019
Kolarska światowa czołówka ponownie zawita do Trzcianki!

22 maja 2019 r., na ulicach Trzcianki odbędzie się I etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk – Karkonosze Tour”. W zawodach weźmie udział ponad 170 zawodników z Polski oraz z zagranicy, w tym takie drużyny jak CCC Polkowice czy kazachska Astana.

Zgodnie z harmonogramem, kolarze do gminy Trzcianka zawitają pomiędzy godziną 16:52 a 17:17, kiedy to przejadą drogą wojewódzką nr 178 przez Niekursko. Do samej Trzcianki peleton wjedzie między godz. 17:03 a 17:30. Trasa przez miasto będzie wiodła ulicami: 27 Stycznia, Mochnackiego, Żeromskiego - gdzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej rozpocznie się wyścig na trzech pętlach po Trzciance ulicami: Żeromskiego, Fałata, Wieleńska, Staszica, Mickiewicza, Matejki, Broniewskiego, Mickiewicza, Prosta, Żeromskiego. Meta wyścigu znajdować się będzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej, a zakończenie rywalizacji przewidziano pomiędzy godz. 17:21 a 17:50. Następnie podziwiać będziemy mogli ceremonię dekoracji zwycięzcy i liderów poszczególnych klasyfikacji. Nie zabraknie stref kibica i wielu atrakcji.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym w Trzciance! Nie na co dzień jest przecież okazja spotkać się z czołowymi kolarzami, a także obserwować z bliska profesjonalne zawody stojące na wysokim poziomie o randze europejskiej.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o nieparkowanie tego dnia (w godz. od 14:00 do zakończenia wyścigu - około godz. 18:00) samochodów na trasie przejazdu peletonu, czyli: 27 Stycznia, Mochnackiego, Żeromskiego, Fałata, Wieleńskiej, Staszica, Mickiewicza, Matejki, Broniewskiego oraz Prostej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook