Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

16.08.2017
Jubileusz 40-lecia ROD „Słonecznik” w Trzciance

W sobotę, 12 sierpnia br., członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Słonecznik” obchodzili 40-lecie istnienia swojego ogrodu. Jubileusz to okazja do posumowań, odznaczeń i gratulacji, tak też było na „Słoneczniku”.

Otwarcia uroczystości dokonał prezes ROD „Słonecznik” pan Zygmunt Czarny, który sprawuje to zaszczytne stanowisko od 1991 roku. Pan Czarny powitał licznie przybyłych działkowców z rodzinami i gości specjalnych wśród, których byli burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz z zastępcą Grażyną Zozulą, starosta powiatu Tadeusz Teterus, prezes Okręgowego Zarządu PZD Marian Praczyk oraz prezesi trzcianeckich ogrodów działkowych.

W swoim wystąpieniu, prezes Zygmunt Czarny przytoczył historię „Słonecznika” wymieniając osoby szczególnie zasłużone w powstanie i rozwój ogrodu. Nie zabrakło podziękowań dla pana Jana Ciechanowskiego byłego prezesa firmy „Lubmor” z inicjatywy, którego powstały ogrody i który przez długie lata wspierał ich rozwój. Zygmunt Czarny w ciepłych słowach wspomniał o pierwszych przewodniczących „Słonecznika” panu Antonim Żegalskim, Bronisławie Żebrowskim i Wincencie Tomys. Przypomniał osiągnięcia „Słonecznika” i jego działkowców. Szczególnie istotne było zajęcie I miejsca za rok 1984 w konkursie „Najpiękniejszy, pracowniczy ogród działkowy w kraju”, zajęcie I miejsca w Województwie Pilskim w 1994 roku, I miejsce w okręgu pilskim w 1999 roku, czy zostanie laureatem konkursu krajowego „ROD roku 2013”. Także działkowcy mogli poszczycić się osiągnięciami. Państwo Sasowie w 2015 roku zostali laureatami konkursu krajowego, a w 2016 roku państwo Majorowie na krajowych „Dniach działkowca” w Zabrzu otrzymali nagrodę w konkursie „Ładna działka”.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali i dyplomów, po czym głos oddano zaproszonym gościom. Burmistrz Krzysztof Czarnecki złożył na ręce prezesa pamiątkowy grawerton wraz z listem gratulacyjnym i prezent w postaci podkaszarki, tak bardzo potrzebnej w ogrodach. Włodarz podkreślił wkład pracy wniesiony przez działkowców w rekultywację terenu ROD oraz rodzinną atmosferę ogrodu, która integruje mieszkańców Trzcianki. Ponadto, prezes OZ PZD Marian Praczyk wręczył panu Czarnemu honorowy puchar.

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbyły się konkursy sprawnościowe. Oczywiście nie obyło się bez poczęstunku oraz słodkości dla najmłodszych. Wspólne biesiadowanie połączone z tańcami trwało do późnych godzin nocnych.

Autor: 
Iwona Moraczyńska – Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook