Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

22.05.2019
Izabella 2018 dla trzcianeckiego Muzeum!

Miło jest nam poinformować, iż Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance otrzymało wyróżnienie w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce w kategorii: Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, Inwestycje za zorganizowane spotkanie „ Poszukiwanie zabytków w Polsce. Fakty i mity w praktyce”.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, 20 maja w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, wręczył nagrodzonym dyplomy i statuetki.

Warty podkreślenia jest fakt, iż trzcianeckie muzeum mimo tego, że jest małą i regionalną placówką, jest zauważane przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą m.in.: Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Waldemar Rataj - główny specjalista ds. programowych – Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów czy prof. dr hab. Jan Święch - Dziekan Wydziału Historycznego UJ, kierownik Zakładu Teorii Muzealnictwa i Dokumentacji Etnograficznej. Jednocześnie możemy się poszczycić tym, iż po wyróżnienie stajemy obok takich muzeów jak: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Narodowego w Poznaniu czy Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.


Autor: 
Elżbieta Wiśnicka - dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook