Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

05.09.2018
Biegi rodzinne

Już po raz szósty z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbył się w niedzielę, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance VI Bieg Rodzinny. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwał Marcin Charmaciński oraz wolontariusze z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzciance i Wieleniu, z Fundacji „Młodzi w Uzależnieniu” i Drużyny WOPR „Anioły”.

Biegi uroczyście otworzył burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz z przewodniczącym Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowym Przemysławem Przybylskim. Zawodnikom sygnał do rozpoczęcia biegu dawał przy pomocy gwizdka burmistrz Czarnecki. Na mecie każdy otrzymywał również z rąk włodarza medal pamiątkowy. Wszyscy, którzy zgłosili się do biegu obdarowani zostali pamiątkowymi koszulkami. Dzieci miały okazję pobawić się i pograć razem z piratami, zrobić sobie tatuaże, pozjeżdżać na zamkach dmuchanych i posilić się grillem, słodkimi pączkami oraz pysznymi lodami.

Największą radość i emocje wzbudził bieg najmłodszych dzieci do lat 5. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Stefańska, a wśród chłopców Michał Walkowiak. W kategorii 6-9 lat najlepszy okazał się Jakub Wesołowski.  Natomiast Oliwia Tyszecka i Maciej Sikora zostali zwycięzcami w kategorii 10-16 lat. Wśród dorosłych, w biegu głównym, na 1,5 km bezkonkurencyjna była pani Małgorzata Feciuch i pan Michał Grabicki.  Na tej samej trasie odbył się marsz nordick walking, który wygrała pani Barbara Drewnowska i pan Stanisław Lenartowicz. W biegu rodzinnym najlepszą okazała się rodzina pana Pawła Siejaka.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook