Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

10.07.2018
15. Wakacyjny Przegląd Horrorów „Wampiriada”

            W miniony weekend, już po raz piętnasty na Nowej Plaży jeziora Sarcz odbył się przegląd horrorów. Organizatorzy, czyli Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zadbali, by repertuar był ciekawy i trzymający w napięciu. Przygotowano siedem filmów wśród, których znalazły się takie produkcje, jak: „Mroczna pieśń”, „W ciemną noc”, „Noc żywej Deb”, „The evil inside”, „ Ded of the dead”, „ Dewil’s gate”, czy „Bone Tomahawk”.

            Amatorów nocnych horrorów nie zabrakło. Na plaży z kocami i karimatami przez trzy wieczory licznie gromadziła się młodzież ciekawa filmowych przygód. W sobotnią noc organizatorzy przygotowali tradycyjnie kolację dla smakoszy krwistych potraw, czyli kaszankę i barszczyk czerwony.

            Od samego początku przeglądowi towarzyszy zbiórka krwi. Tym razem odbyła się w sobotę, 7 lipca, od godz. 10:00 w siedzibie Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury. Chętnych nie zabrakło. Zgłosiło się blisko 75 osób, z których krew mogło oddać 58. Krwiodawcy oddali łącznie 26 litrów krwi, a organizatorzy zadbali o upominki, które zostały rozlosowane podczas uroczystego zakończenia Przeglądu.

Autor: 
Iwona Moraczyńska-Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook