Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

09.11.2018
„Rekord dla Niepodległej” z Dwójką

„Dwójka” wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej". Wszyscy uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami, równo o godzinie 11:11 zaśpiewali hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

W piątek, 9 listopada br. uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance zebrali się w Parku 1 Maja na uroczystej akademii zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęto od występów artystycznych i pieśni patriotycznych – które śpiewano wspólnie. Doskonale przygotowane scenki artystyczne pomogły wszystkim w przypomnieniu sobie najważniejszych wydarzeń historycznych. Całość dopełniły okolicznościowe stroje młodych aktorów, specjalne rekwizyty oraz doskonale przygotowany wystój sceny.

Następnie zaproszono burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego o krótkie wystąpienie. Włodarz gminy w kilku słowach podkreślił istotę zbliżającej się uroczystości, dumy narodowej oraz szczególnej roli młodego pokolenia, któremu życzył kolejnych 100-lat niepodległości. Po wystąpieniu burmistrza, na scenie przemawiał dyrektor Rafał Kwiatkowski. Z uwagi na niską temperaturę dyrektor postanowił rozruszać zgromadzone dzieci i młodzież. Wspólne śpiewy połączone z marszem i wymachiwaniem flagami umilił czas oczekiwania na godzinę 11:11.

Równo o 11:11 wszyscy zaśpiewali hymn Rzeczypospolitej Polskiej włączając się tym samym w Ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej". Warto wspomnieć, że w placówkach oświaty w całej gminie przeprowadzono równolegle taką samą akcję.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook