Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

17.10.2017
„Magiczny Dywan” zachwyca dzieci z SP Nr 1. [Wideo]

„Magiczny Dywan” to nowy nabytek w Szkole Podstawowej Nr 1. Dzieci są nim zachwycone i z wielką ochotą korzystają z innowacyjnej zabawki dydaktycznej. Na zaproszenie dyrektora Waldemara Łastowskiego, Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz zastępczynią Grażyną Zozulą odwiedzili radośnie bawiące się dzieci.

Urządzenie składa się z przymocowanego do sufitu rzutnika i rozłożonego na podłodze dywanu, na którym wyświetlane są interaktywne zadania i zabawy dla najmłodszych. Dzieci mogą sterować grą za pomocą rąk i nóg.

Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki oraz dyrektor Waldemar Łastowski przyłączyli się do wspólnej zabawy z dziećmi. Testowali m.in. naukę przepisów drogowych, która jest przydatna dla dzieci przygotowujących się do kursu na kartę rowerową. Po wyczerpującej zabawie dzieci otrzymały słodkie lizaki, które wręczyła im wiceburmistrz Grażyna Zozula.

Innowacyjne rozwiązanie z całą pewnością wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły. „Magiczny Dywan” z powodzeniem może być wykorzystywany w zajęciach edukacyjnych, sportowych, gimnastyce korekcyjnej oraz rehabilitacji.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook