Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

25.07.2017

Czytaj więcej o Drobne opady nie zepsuły Seniorady!

W niedzielę, trzcianeccy seniorzy ponownie udowodnili, że imprezy organizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzciance są niezwykle udane! Tym razem, podczas IV edycji Seniorady bawiło się ponad dwustu mieszkańców Trzcianki oraz okolic!Oficjalnego otwarcia tego wyjątkowego wydarzenia dokonał prezes PZERiI w Trzciance - Piotr Dobuszko. Następnie na scenie pojawiały się kolejne zespoły muzyczne - Kuźniczanie z Kuźnicy Czarnkowskiej, Lubaszanki z Lubasza, Malwy z Siedliska, Małolaty TDK oraz Cykady. Każdy z zespołów otrzymał również pamiątkowe statuetki za udział w Senioradzie. Imprezę w roli konferansjera prowadził znany i lubiany satyryk oraz humorysta - Mieczysław Góra, który swoimi anegdotami i dowcipami rozbawiał do łez uczestników biesiady.Wspólna zabawa trwała kilka godzin, a pod gołym niebem tańczyła niezliczona ilość par! Nie przeszkodziła również pogoda. Zapowiadany deszcz okazał się krótkotrwały i nie zniechęcił biesiadników do dalszego świętowania!Podczas imprezy nie zabrakło również suto zastawionych stołów, na których znalazła się m.in. przepyszna grochówka, kiełbasa z grilla, bigos, a także niezliczone rodzaje ciast.Prezent trzcianeckim seniorom zrobił również burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który ufundował i przekazał szampany.Jak zapowiedział prezes Piotr Dobuszko, za rok kolejna, już piąta, jubileuszowa edycja Seniorady!
24.07.2017

Czytaj więcej o Spotkanie ws. przywrócenia powiatu trzcianeckiego

Burmistrz Trzcianki zaprasza serdecznie osoby zainteresowane wsparciem starań podjętych w sprawie przywrócenia powiatu trzcianeckiego.Spotkanie odbędzie się w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki w poniedziałek 31 lipca o godz.16:00.Jeżeli posiadają Państwo dokumenty z czasu gdy funkcjonował powiat trzcianecki, prosimy o przyniesienie ich na spotkanie.
24.07.2017

Czytaj więcej o Bezpieczne Wakacje w Radolinie

W sobotę, na boisku w Radolinie odbył się Festyn Rodzinny "Bezpieczne Wakacje". Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez Sołectwo Radolin, znalazły się zamki dmuchane, lewitujące kule, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, a także całych rodzin. Nie zabrakło loterii fantowej, czy malowania twarzy. W godzinach wieczornych odbyły się licytacje przedmiotów, które zostały ufundowane przez sponsorów, a były to m.in. kosze słodkości, bon do Restauracji ,,Złota Kaczka", voucher na sesję zdjęciową oraz tucznik ufundowany przez Pana Mariusza Łuczaka. Festyn zakończyła zabawa taneczna.Podczas pikniku panowała wspaniała i przyjazna atmosfera. Tego typu zabawa integruje znakomicie lokalne środowisko.Sołtys Radolina Karolina Boch-Bobik wraz z Radą Sołecką składają serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom festynu ,, Bezpieczne Wakacje", którzy przekazali dary na loterię fantową: Urząd Miejski Trzcianki, Gospodarstwo Rolne Mariusz Łuczak, Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe ,,Pisarscy" Anna Pisarska, Paul i Monika Małeccy, Restauracja ,,Złota Kaczka", Danuta i Arkadiusz Marciniak, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, salon fryzjerski ,,Sonar" Małgorzata Dzikiewicz, salon fryzjerski ,,Kornelia", ,,Marco" Marek Dzikiewicz, Agnieszka i Zbigniew Poźniak, PHU ,,Marion" Bożena i Franciszek Kulwas, ,,Mamma Mia" Przemysław Śliwinski, Pizzeria ,,Mexicana", Salon Kosmetyczny ,,Feniks" Aleksandra Urbanek, Sklep odzieżowy Maria Blichowska - Brzuszek, Sklep wielobranżowy Iwona Komarnicka, ,,Melon myjnia" Marek Lebioda, Małgorzata i Mariusz Krajewscy, Renata Powchowicz, Renata Rembacz, Grzegorz Wojtasik, Małgorzata Kapela, Grażyna, Jerzy Sówka, Kwiaciarnia ,, Baccara", sklep spożywczy ,,Jansik" Grzegorz Jans, Piekarnia ,,Rogalik" Firma Handlowo - Usługowa Elżbieta Perlic, Angelika Szpiganowicz,Sołtys Radolina składa również podziękowania dla współorganizatorów: Rada Sołecka Radolina, Leszek Bobik, Radosław Staszewski, Beata i Martyna Wojtasik, Grażyna Kita, Krzysztof Cierpicki, Grażyna i Patrycja Idczak, Katarzyna i Witold Rogowscy, Hubert Jednorowski, Kinga i Marcin Sokalscy, Dorota Stupkiewicz, Kamila i Krzysztof Bojarscy, Monika Kwiecień, Katarzyna i Mirosław Krela, Jolanta i Damian Hołówko, Małgorzata Banasik, Oliwia, Kornelia Kołdras oraz Klaudia Falkowska.
24.07.2017

Czytaj więcej o "Moto-Piknik" w Trzciance

W sobotę, 22 lipca br., na ulicy Kościuszki oraz w Parku 1 Maja w Trzciance, miał miejsce zapowiadany wcześniej „Moto-Piknik”. Inicjatywa burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego, okazała się sporym sukcesem a zainteresowani zjechali się z całego regionu!Przygotowania do „Moto-Pikniku” trwały od godzin porannych, zabezpieczono parkingi i miejsca postojowe. Impreza wystartowała punktualnie o godzinie 17:00.W całym mieście można było usłyszeć ryk silników, ponieważ na parking przy ulicy Kościuszki, zjechali się entuzjaści „old timerów” – czyli starych samochodów.„To mnie najbardziej interesuje, ten zlot. Uwielbiam wrócić do czasów młodości i jeszcze raz zobaczyć te nasze perełki maluchy, fiaty i syrenki!” – mówił jeden z mieszkańców Trzcianki.Wspomniany wyżej zlot był jedną z atrakcji „Moto-Pikniku”, przy czym oprócz samochodów zjechały się również motocykle a mieszkańcy miasta mogli podziwiać nie tylko pojazdy bardzo stare, ale też klasykę z czasów PRL!Każdy uczestnik zlotu mógł pochwalić się swoim pojazdem, opowiedzieć jego historię i szerzej zaprezentować go publiczności.Po prezentacji wszystkich „old timerów”, do oceny przystąpiło Jury w składzie:Artur Majewski – pasjonat motoryzacji, ekspert w dziedzinie samochodów zabytkowychPrzemysław Stochaj – pasjonat motoryzacji, podinspektor ds. promocji i współpracy z mediami UMTZdaniem Jury najlepsi okazali się:W kategorii samochody zabytkowe: Buick RivieraW kategorii motocykle zabytkowe: Motocykl DKWLaureaci otrzymali upominek ufundowany przez burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego oraz szczere oklaski od publiczności.Następna część imprezy odbywała się w Parku 1 Maja, tam również przygotowano atrakcje związane z motoryzacją ale i wiele innych m.in.: występ DJ’a, pokaz firmy reklamowej „Studio GRAFI”, nie zabrakło również rodzimych wystawców w tym Cechu Rzemiosł Różnych oraz Zespołu Szkół Technicznych w TrzcianceSporym zainteresowaniem cieszył się komputerowy symulator samochodu, przy którym od samego początku imprezy, tworzyła się długa kolejka oczekujących na dobrą zabawę!Do całego wydarzenia swoją cegiełkę dołożyła również straż pożarna i policja, zainteresowane osoby mogły poznać warunki ich pracy i na chwilę poczuć się jak strażak czy policjant: przymierzyć strój, hełm czy czapkę, wsiąść do wozu i włączyć syrenę, a także z bliska zobaczyć, czym nasze służby zajmują się na co dzień.Po pikniku motoryzacyjnym przyszedł czas na kulminacyjny moment „Moto-Pikniku” czyli Kino Samochodowe.W kinie można było poczuć się jak w amerykańskim filmie, rozsiąść się wygodnie w samochodzie i poprzez radio odbierać dźwięk filmu!Pokaz filmowy rozpoczął się od zeszłorocznego hitu filmowego pt. „Deadpool” a zakończył klasycznym filmem samochodowym pt. „Znikające Punkt”.To coś zupełnie nowego na skalę regionu i po frekwencji możemy być pewni że się spodobało!Chcielibyśmy podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom, które wspierały nas przy organizacji całego wydarzenia!
24.07.2017

Czytaj więcej o Festyn w Straduniu

22 lipca br., w Straduniu odbył się Parafialny Piknik Rodzinny ku czci św. Krzysztofa, patrona miejscowej parafii oraz kierowców i podróżujących.Obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy rozpoczęła uroczysta msza święta, celebrowana przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej ks. Andrzeja Żołyniaka. Po nabożeństwie zostały poświęcone pojazdy, aby były niezawodne i przede wszystkim bezpiecznie służyły wszystkim użytkownikom dróg.Uroczystość stała się także okazją do świętowania. Organizatorzy festynu zapewnili wiele atrakcji – były konkurencje zorganizowane przez straż pożarną i policję, występy muzyczne i taneczne młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, malowanie twarzy, sportowe pokazy zawodników karate z Niekurska oraz ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, loteria fantowa. Nie zabrakło także waty cukrowej, grochówki, grilla i pysznego ciasta.Na zakończenie, organizatorzy zaprosili na zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.
24.07.2017

Czytaj więcej o Sesja Rady Miejskiej „na żywo” w Internecie

Burmistrz Trzcianki zaprasza do obejrzenia w Internecie bezpośredniej transmisji z posiedzenia sesji Rady Miejskiej Trzcianki, która rozpocznie się 24 lipca 2017 r. o godz.13:00 w sali sesyjnej trzcianeckiego Ratusza.Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych kamer zainstalowanych w sali sesyjnej, po raz kolejny będzie możliwość obejrzenia sesji „na żywo”. Aby obserwować obrady, należy kliknąć -> http://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=trzciansesjaPoczątek transmisji o godz.13.00. W celu jej uruchomienia należy mieć zainstalowany Adobe Flash Player w przeglądarce internetowej.PORZĄDEK OBRAD SESJI RADY MIEJSKIEJ TRZCIANKI 
21.07.2017

Czytaj więcej o Fundusz Wsparcia Policji działa z powodzeniem!

W dniu dzisiejszym w Czarnkowie odbywają się powiatowe uroczystości Święta Policji. Z tej okazji, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki składa wszystkim funkcjonariuszom, a także pracownikom cywilnym najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym. Burmistrz wyraża nadzieję, aby codzienny trud, rzetelny wysiłek i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych dostarczały zadowolenia z wykonywanej pracy, a dodatkową nagrodą było uznanie i szacunek społeczny.Warto przypomnieć, iż na terenie naszego powiatu z powodzeniem funkcjonuje Fundusz Wsparcia Policji. Autorski pomysł burmistrza Krzysztofa Czarneckiego został przedstawiony wójtom i burmistrzom powiatu na początku 2014 roku, z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. Zakłada on, że samorządy wnoszą składki, zgodnie z przyjętym przelicznikiem, które pozwalają sukcesywnie kupować nowe pojazdy dla policji, także w oparciu o finanse Komendy Wojewódzkiej. Dzięki takiemu pomysłowi, nowe radiowozy pojawiają się nie tylko w Komendzie Powiatowej, ale także w Komisariatach z terenu całego powiatu, w tym oczywiście również w Trzciance.Pomyślnie układająca się współpraca gminy Trzcianka oraz gmin z terenu naszego powiatu z Komendą Powiatową Policji wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców!
21.07.2017

Czytaj więcej o Poznajesz swoją szkołę? Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Łomnicy

Trwają prace w ramach zadania: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej: Szkoły Podstawowej we wsi Biała, Szkoły Podstawowej we wsi Łomnica, Przedszkoli Nr 1, 2, 3 w Trzciance, na które gmina Trzcianka pozyskała środki unijne w wysokości blisko 5 milionów złotych. Dzisiaj przedstawiamy stan robót w Szkole Podstawowej w Łomnicy.Inwestycja termomodernizacyjna w tym budynku oświatowym obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, prace termomodernizacyjne ścian i dachu, a także prace budowlane związane z modernizacją kotłowni, modernizacji instalacji elektrycznej, w tym instalacji odgromowej oraz instalacji c.o. Wybudowany zostanie również podjazd i platforma dla osób niepełnosprawnych. W ramach robót remontowych, przeprowadzone będą prace wykończeniowe oraz wymienione zostaną posadzki.W sumie na modernizację Szkoły Podstawowej w Łomnicy przeznaczono 1 414 097,96 zł, z czego 1 035 814,33 zł pochłonie termomodernizacja, a 378 283,63 zł remonty.
20.07.2017

Czytaj więcej o Zabytkowe schody odzyskają swój blask

W Urzędzie Miejskim Trzcianki trwają nie tylko intensywne prace związane z budową windy dla osób niepełnosprawnych, ale także z remontem klatki schodowej.Renowacja schodów drewnianych polega na zerwaniu istniejącej powłoki z farby olejnej na wszystkich widocznych elementach drewnianych, uzupełnieniu ubytków, szpachlowaniu oraz lakierowaniu. Remont przywróci blask tej zabytkowej konstrukcji.
19.07.2017

Czytaj więcej o Poznajesz swoje przedszkole? Termomodernizacja w Przedszkolu Nr 3

Trwają prace w ramach zadania: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej: Szkoły Podstawowej we wsi Biała, Szkoły Podstawowej we wsi Łomnica, Przedszkoli Nr 1, 2, 3 w Trzciance, na które gmina Trzcianka pozyskała środki unijne w wysokości blisko 5 milionów złotych. Dzisiaj przedstawiamy stan robót w Gminnym Przedszkolu Nr 3 w Trzciance.Inwestycja termomodernizacyjna w budynku oświatowym przy osiedlu Słowackiego, obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, prace termomodernizacyjne ścian i dachu, a także modernizację węzła cieplnego, instalacji c.o., instalacji elektrycznej (w tym instalacji odgromowej). Wybudowany zostanie również podjazd i platforma dla osób niepełnosprawnych.Budynek przejdzie także remont polegający na wymianie posadzek, stolarki drzwiowej i okiennej, instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, a także montaż wentylacji oraz prace wykończeniowe.W sumie na modernizację Gminnego Przedszkola Nr 3 w Trzciance przeznaczono 1 779 560,96 zł, z czego 1 219 675,70 zł pochłonie termomodernizacja, a 559 885,26 zł remonty.