Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

17.07.2018

Czytaj więcej o Jezioro Sarcz w Trzciance "Wczoraj i dziś"

Pamiętacie jak okolica jeziora Sarcz wyglądała jeszcze pięć lat temu? Właśnie mijają cztery lata od otwarcia Park Ryb Słodkowodnych Trzcianka. Teren nad jeziorem Sarcz został gruntownie zmodernizowany. Pojawiły się ścieżki pieszo-rowerowe z infrastrukturą turystyczną, wiaty, pomosty, siłownia zewnętrzna, rybi plac zabaw, makiety ryb słodkowodnych, a później grzybów i zwierząt leśnych, wraz z tablicami edukacyjnymi. Pojawił się również pierwszy w Polsce Bezaseukracyjny Park Linowy. Otoczenie zmieniło się nie do poznania, a zapomniany teren zaczął przyciągać turystów oraz mieszkańców, którzy chętnie korzystają z atrakcji. Ponadto, Park Ryb Słodkowodnych w Trzciance zajął II miejsce w plebiscycie na Turystyczny Hit Wielkopolan 2015, a Bezaseukracyjny Park Linowy I miejsce w roku 2016.Projekt zrealizowany został w ramach działania - "Wody Pełne Ryb" wdrożonego przez Nadnotecką Grupę Rybacką.
16.07.2018

Czytaj więcej o “Nowe wyzwanie - własna firma”

Już 23-ego lipca rusza nabór do projektu “Nowe wyzwanie - własna firma” finansowanego z Funduszy Unijnych realizowanego przez firmę OEG. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób w wieku 50+ poprzez podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz udzielenie dotacji na jej rozpoczęcie.Projekt jest skierowany wyłącznie do mieszkańców województwa wielkopolskiego którzy:- mają ukończone 50 lat,- są bezrobotne- lub bierne zawodowo, tzn. Renciści, emeryci oraz osoby pobierające świadczenia przedemerytalne. Nazwa instytucjiOEG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.Tytuł projektuNowe wyzwanie własna firmaDane adresoweUl. Wyspiańskiego 14/37, 60-750 PoznańTelefon61 223 69 68e-mailrekrutacja@nowewyzwanie.euStrona wwwnowewyzwanie.euRekrutacja (termin rozpoczęcia)23.07.2018, termin zakończenia(ostateczny termin przyjmowania wniosków) 17.09.2018Grupa docelowa (do kogo skierowany jest projekt)os. w wieku 50+ z woj.wlkp., - 10 os. bezrobotnych, 35 os. Biernych zawodowo(w tym min.4 os. niepełnosprawne,10 z terenów wiejskich,25 kobiet,20 mężczyzn)Grupy preferowane: os. zamierzające rozpocząć dział. w smart specialisation dla Wlkp. lub sektorze OZE, os. niepełnosprawne, os. zamieszkałe na terenie subregionu pilskiego.Obszar działaniawoj. Wielkopolskie / PoznańIlość dotacji36Wysokość dotacji24 121,30 PLNWsparcie pomostowe (wysokość)2 000,00 PLN x 6 msc.Wkład własny (jeżeli tak to w jakiej wysokości i formie)Każdy z 36 uczestników będzie zobowiązany do wniesienia wkładu własnego w wysokości 2000,00 zł. Wkład będzie mógł byćwniesiony w formie finansowej lub/i rzeczowej. 
16.07.2018

Czytaj więcej o Festyn Rodzinny w Pokrzywnie

W sobotę, 14 lipca, odbył się kolejny festyn rodzinny na terenie naszej gminy. Tym razem świetnie bawili się mieszkańcy sołectwa Pokrzywno. Władze Trzcianki reprezentowała zastępczyni burmistrza Grażyna Zozula.Na festynie nie zabrakło zabaw tanecznych, konkurencji dla dzieci i rodziców oraz występów artystycznych. Dzięki zaangażowaniu sołtysa wsi – Andrzeja Moszyńskiego, Rady Sołeckiej oraz wielu ludzi dobrej woli, przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.Świetna atmosfera i dobra muzyka, zachęcały do wspólnych zabaw i przyjacielskich rozmów, które trwały do późnego wieczora.
13.07.2018

Czytaj więcej o Ciąg dalszy remontu drogi wojewódzkiej nr 180

Zgodnie z planem, rozpoczął się remont ul. Grunwaldzkiej w Trzciance oraz drogi przed Wrzącą i w samej wsi. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Rejon Dróg w Czarnkowie przeznaczy na tą inwestycję blisko dwa miliony złotych. Przedsięwzięcie obejmuje w sumie odcinek o długości 2,6 km.W ramach remontu w Trzciance, usunięta zostanie warstwa ścieralna i ułożona nowa o grubości pięciu centymetrów, wraz z regulacją wysokościową mediów znajdujących się w nawierzchni na odcinku 510 metrów.Natomiast we Wrzącej i jej okolicy, wykorzystane będzie zbrojenie nawierzchni i ułożona zostanie siatka z włókien szklanych, wzmacniająca drogę i zapobiegająca jej uszkodzeniom.Trwająca inwestycja jest dalszym etapem remontu drogi wojewódzkiej nr 180 w kierunku Piły.W związku z pracami wystąpią utrudnienia w ruchu:-        w I etapie – podczas frezowania nawierzchni, ruch odbywać się będzie wahadłowo, kierowany przez uprawnione osoby, bądź sygnalizację świetlną;-        w II etapie – (tj. w połowie przyszłego tygodnia)  - podczas wykonywania nowej nawierzchni, zmieniona zostanie organizacja ruchu:jadąc do Piły - organizacja zostaje bez zmian,jadąc z Piły – utworzony zostanie objazd przez ul. Ogrodową i Łomnicką.
12.07.2018

Czytaj więcej o Kolejne miejsce rekreacji i aktywności w Trzciance

Na ul. Witosa w Trzciance powstaje strefa aktywności, w której znajdą się urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni.Miejsce to ma być plenerową lokacją, w której czas aktywnie spędzą dzieci, młodzież, seniorzy, a także całe rodziny.Obecnie, przygotowany został teren pod montaż urządzeń firmy Buglo, które sprawdzają się już na innych trzcianeckich placach zabaw. Inwestycja ma zostać zakończona do połowy sierpnia.
12.07.2018

Czytaj więcej o Remonty w trzcianeckich placówkach oświatowych

Okres wakacji to doskonały moment do przeprowadzenia niezbędnych prac w placówkach oświatowych.W czwartek, 12 lipca, zastępca burmistrza Trzcianki Grażyna Zozula sprawdziła postęp prac w Gminnym Przedszkolu Nr 4 i Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzciance.Firma Budowlano – Wykończeniowa Romana Prewerka z Wielenia wykonuje generalny remont kuchni w przedszkolu przy ul. Broniewskiego, natomiast trzcianecka firma „Rem – Bud” Henryka Grzymskiego wymienia drzwi, podłogi i maluje korytarze w Szkole Podstawowej Nr 3.Wszystkie prace muszą zostać zakończone do 1 września, więc firmy nie szczędzą wysiłku, by sprostać zaplanowanym zadaniom.
12.07.2018

Czytaj więcej o Uwaga Krwiodawcy!

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance (ul. Broniewskiego 7) wszystkich tych krwiodawców, którzy oddali krew podczas Wakacyjnego Przeglądu Horrorów, a nie mogli być na zakończeniu Przeglądu w niedzielę.Wasze bonusy czekają na Was do końca lipca!
11.07.2018

Czytaj więcej o Bezpłatne badania mammograficzne w Trzciance

31 sierpnia 2018 r., przy Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance zatrzyma się mammobus LUX MED, w którym będzie można dokonać bezpłatnych badań mammograficznych.Szczegóły na załączonych plakatach.
10.07.2018

Czytaj więcej o Od czwartku remont ulicy Grunwaldzkiej - wystąpią utrudnienia w ruchu

W czwartek 12.07.2018 r. planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na ul. Grunwaldzkiej w Trzciance (droga wojewódzka nr 180). Inwestorem jest Rejon Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie.W związku z planowanymi pracami wystąpią utrudnienia w ruchu:-        w I etapie – podczas frezowania nawierzchni, ruch odbywać się będzie wahadłowo, kierowany przez uprawnione osoby, bądź sygnalizację świetlną;-        w II etapie – (tj. w połowie przyszłego tygodnia)  - podczas wykonywania nowej nawierzchni, zmieniona zostanie organizacja ruchu:jadąc do Piły - organizacja zostaje bez zmian,jadąc z Piły – utworzony zostanie objazd przez ul. Ogrodową i Łomnicką.
10.07.2018

Czytaj więcej o Zwiększona dotacja na przebudowę drogi w Biernatowie

Do Urzędu Miejskiego Trzcianki wpłynęło pismo od Wojewody Wielkopolskiego, w którym zawiadamia się burmistrza Trzcianki o zwiększeniu dla gminy Trzcianka dotacji celowych na rok 2018 na zadanie "Przebudowa drogi w Biernatowie" o kwotę 483 674 zł.