Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

29.05.2017

Czytaj więcej o Piękna pogoda na otwarcie sezonu żeglarskiego!

Już po raz kolejny na terenie trzcianeckiego Harcerskiego Ośrodka Wodnego nad jeziorem Sarcz odbyło się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego z podniesieniem bandery, oraz otwarcie XI regat „MATCH RACING” o Puchar Burmistrza Trzcianki.Otwarcia sezonu żeglarskiego dokonali burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki i komendant Przystani Andrzej Sumiński. Komendant w swoim wystąpieniu podsumował miniony sezon, wskazał na liczne sukcesy. Natomiast włodarz gminy wyraził zadowolenie, iż Harcerski Ośrodek Wodny tętni życiem, a środowisko żeglarskie jest niezwykle aktywne. Burmistrz podkreślił, że samorząd będzie nadal wspierał tego typu inicjatywy, gdyż poprzez sport wodny, promowany jest aktywny tryb życia oraz gmina Trzcianka, wraz z jej urokliwymi walorami turystycznymi. Burmistrz Czarnecki poinformował zebranych, iż w tym roku zapadnie decyzja ws. pomostu pływającego na „Nowej Plaży”. Nie obyło się także bez pochwał skierowanych do Stowarzyszenia Bezpieczny Port, które łamie bariery, promując m.in. sporty wodne wśród osób niepełnosprawnych. Na zakończenie wystąpienia padły słowa „Sezon żeglarski 2017 uważam za otwarty!”.Po przedstawieniu instrukcji żeglugi i zasad odbywania się regat przez sędziego Hieronima Kubika, uczestnicy przystąpili do rywalizacji.Zawody toczyły się w czterech klasach. W klasie OPTYMIST do lat 11, gdzie wystartowało ośmioro zawodników, najlepszy okazał się Bartosz Leżala z UKŻ Środa, drugie miejsce zajął Oliwier Starostka, a trzecie Zuzanna Michalska (oboje Wodniak Piła).W klasie OPTYMIST od lat 12 wystartowało szesnaścioro wodniaków. Pierwsze miejsce przypadło Damianowi Kawińskiemu z UKŻ Środa, drugie Natalii Kosik z Wodniaka Piła, a najniższe miejsce na podium zajął Jan Pachla z UKŻ Środa.W klasie CADET rywalizowały cztery pary. W tej klasie, pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Michalskiemu i Barbarze Arendt z Wodniaka Piła, drugie Kacprowi Kazimierczakowi oraz Aleksandrowi Niemczewskiemu z UKŻ Środa, natomiast trzecie Mateuszowi i Dominikowi Mosińskim z Wodniaka Piła.W klasie OMEGA, zawodnicy z HOW Trzcianka zajęli dwa miejsca na podium. Załoga Jan Janik, Renata Jaworska oraz Janusz Wysocki wywalczyła drugie, a ekipa Bartosz Wysocki, Sławomir Czernik i Dawid Bednarek trzecie miejsce. Zwycięzcami okazali się zawodnicy CHKŻ LOK Chodzież – Michał Gmaj, Mateusz Wencel oraz Szymon Kaja. W sumie w tej klasie wystartowało osiem ekip z naszego miasta, w tym reprezentacja Stowarzyszenia Bezpieczny Port w składzie: Andrzej Kotwicki, Natalia Brzeszczyńska oraz Monika Formalewicz, która wywalczyła wysokie, piąte miejsce!W załączniku pod zdjęciami, znajdą Państwo wyniki końcowe regat.
29.05.2017

Czytaj więcej o Zawsze marzyłeś by zostać aktorem? Napisz do nas!

Zawsze marzyłeś by zostać aktorem? Chcesz wziąć udział w czymś wielkim? Napisz do nas! Urząd Miejski Trzcianki przygotowuje się do realizacji filmu promocyjnego, który będzie kolejnym etapem, związanym z identyfikacją wizualną miasta. Wspomniany wyżej obraz, będzie promował nasze walory turystyczne, sportowe, inwestycyjne i kulturalne.Blisko 2 lata temu przyjęliśmy nowe logo miejscowości i hasło promocyjne "Trzcianka – Spojrzenie w przyszłość". Podkreślając, że nasze miasto chce być nowoczesne i kreujące lepszą przyszłość mieszkańcom. Taka właśnie chce być Trzcianka i zamierzamy to pokazać całej Polsce.Gmina Trzcianka to region otwarty na młode i starsze pokolenie. Dlatego chcemy oprzeć naszą kampanię promocyjną na sympatycznych, pełnych energii osobach, bez względu na wiek!Nie zastanawiaj się, może szukamy właśnie Ciebie? Osoby zainteresowane, zagrają w reklamie telewizyjnej/internetowej promującej gminę Trzcianka. Film będzie realizowany przez profesjonalną firmę, więc zapewniamy niezapomniane wrażenia!Jeśli chcesz wziąć udział ww. filmie - wyślij wypełnioną zgodę oraz swoje zdjęcie, na adres pstochaj@trzcianka.pl lub dostarcz dokumenty osobiście do pokoju nr 209 Urzędu Miejskiego Trzcianki (Trzcianka 64-980, ul. Sikorskiego 7)Termin nagrania filmu: Lipiec – Sierpień 2017Zgoda do pobrania w załączniku*zaznaczamy, że odezwiemy się tylko do osób, które naszym zdaniem dobrze zrealizują wizję zawartą w scenariuszu.
29.05.2017

Czytaj więcej o 80. urodziny Pani Marianny Maślanka

W sobotę, w Sali Wiejskiej w Łomnicy odbyła się wspaniała uroczystość - 80. urodziny Pani Marianny Maślanka, na które zaprosił Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzciance Koło Wiejskie w Łomnicy.Z okazji tak dostojnego jubileuszu, do Łomnicy zawitał burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który złożył Pani Mariannie serdeczne gratulacje i życzenia, a także wręczył bukiet kwiatów oraz drobne upominki. Włodarz gminy życzył jubilatce zdrowia, szczęścia oraz pogody ducha.Do życzeń dołączyła się także sołtys Łomnicy Aneta Flis, Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzciance - Piotr Dobuszko, Przewodniczący Koła Wiejskiego PZERiI w Łomnicy - Michał Dorocki, a także zaproszeni goście i przyjaciele.
29.05.2017

Czytaj więcej o Spotkanie Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych

W sobotnie popołudnie, z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka, w pięknej scenerii Leśnictwa Rychlik, nad Bukówką, odbyło się spotkanie członków i przyjaciół trzcianeckiego Koła TPD.Zarząd Koła przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ponadto, Nadleśnictwo Trzcianka przekazało uczestnikom piękne foldery przyrodnicze, a burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki opaski odblaskowe i kolorowe lizaki.Słoneczna pogoda, piękne okolice i rodzinna atmosfera sprawiły, że wszystkim miło i serdecznie płynął czas.
29.05.2017

Czytaj więcej o Koncert na ,,Dzień Matki" - Soliści zaśpiewali dla Mam

Instruktorzy Trzcianeckiego Domu Kultury zaprosili mieszkanki naszego miasta na koncert z okazji Dnia Matki. Tym razem, już po raz drugi w Trzciance, wystąpił Zespół Solistów Bydgoskich "Arte Con Brio" wraz z zespołem.Przed koncertem, każda z pań obdarowana została przez burmistrza Trzcianki cukierkiem. Hala sportowo - widowiskowa wypełniła się widzami, którzy dobrze się bawili przy standardach muzyki nie tylko rozrywkowej. - W zeszłym roku na zaproszenie TDK byliśmy w dużo mniejszym składzie. Wielkość zespołu determinuje ilość utworów jakie możemy zagrać. Podczas koncertu z okazji Dnia Matki mogliśmy sobie pozwolić na utwory bardziej współczesne - z lat 90-tych, tj. Steve Wonder, Whitney Houston – wyjaśnia Mirosław Przybył, kierownik zespołu.Artyści przedstawili Mamom cały przekrój utworów od lat 20-stych, poprzez 50-te,60-te, kończąc na XX wieku.Solistki oraz soliści zespołu zapraszali widzów do wspólnej zabawy, często wchodząc z nimi w interakcje. Oklaskom i brawom nie było końca. Po koncercie mieszkańcy Trzcianki podchodzili do dyrektor Trzcianeckiego Domu Kultury i gratulowali koncertu. Apelowali o więcej. Być może jeszcze tych lub podobnych wykonawców usłyszymy na trzcianeckiej scenie.
29.05.2017

Czytaj więcej o Bajkowe Obchody Gminnego Dnia Dziecka

Już 4 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w Bajkowych Obchodach Gminnego Dnia Dziecka! 
26.05.2017

Czytaj więcej o Burmistrz spotkał się z sołtysami

W Urzędzie Miejskim Trzcianki odbyło się tradycyjne spotkanie burmistrza z sołtysami trzcianeckich sołectw. Narada rozpoczęła się bardzo uroczyście - burmistrz Krzysztof Czarnecki wręczył sołtys Stradunia - Brygidzie Topoli oraz sołtys Niekurska Annie Olczak-Hałuszczak zaległe podziękowania i gratulacje z okazji Dnia Sołtysa.W trakcie spotkania poruszono tematy związane z propozycjami zmian do statutu, dożynek gminnych w Runowie, a także konkursu na najlepszy wieniec dożynkowy.Tego typu spotkania burmistrza z sołtysami są świetną okazją do jeszcze lepszego poznania potrzeb mieszkańców trzcianeckich sołectw.
26.05.2017

Czytaj więcej o Gmina Trzcianka inwestuje w lampy

Od ponad 2 lat gmina stawia na innowację montując nowoczesne lampy solarne. Taka inwestycja zapewnia niemalże bezobsługową eksploatację. Po zmroku układ lamp włącza się automatycznie, a odpowiednie położenie i zamontowanie lamp gwarantuje 24-godzinną pracę. Największym atutem całej instalacji jest jednak niepobieranie energii z sieci elektrycznej, co pozwala zaoszczędzić, ale również ustawić lampy we wcześniej niedostępnych miejscach.Inwestycje cieszą mieszkańców, ponieważ ich małe miejscowości stają się jeszcze bardziej ekologiczne i samowystarczalne.„Mieszkańcy są bardzo zadowoleni myślę, że lampy bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Liczę, że w następnym roku uda się zrealizować jeszcze więcej takich inwestycji” – komentuje Mariusz Łuczak, sołtys wsi Siedlisko, gdzie zamontowano już nowoczesne oświetlenie.Lampy solarne niedługo pojawią się w całej gminie, a już dziś można je podziwiać w wielu miejscach m.in.: Trzciance, Rychliku, Pokrzywnie, Sarczu, Siedlisku, czy Wapniarni Pierwszej i Trzeciej.
26.05.2017

Czytaj więcej o 35. sesja Rady Miejskiej Trzcianki

Tematem wiodącym czwartkowej sesji Rady Miejskiej było rolnictwo, stan aktualny i jego potrzeby. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych, Biura Powiatowego Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz przewodniczący Rady Powiatowej w Czarnkowie Wielkopolskiej Izby Rolniczej.Po wystąpieniach gości i przewodniczącego Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi Wincenta Kiliana oraz krótkiej przerwie nastąpiła zmiana tematu. Przekazano głos członkowi Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Trzciance i ZOZ w Czarnkowie Robertowi Szukajle, który przedstawił wynik finansowy trzcianeckiego szpitala za rok 2016. Ponadto, omówił plany na przyszłość i pilne potrzeby.Część uchwałodawczą rozpoczęto od zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Trzcianka oraz zmian uchwały budżetowej na rok 2017. Radni postanowili również przyznać dotację Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w wysokości 12.000 zł, na wykonanie projektu remontu zabytkowego kościoła parafialnego w Siedlisku. Dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców radni postanowili wskazać w formie uchwały miejsce lokalizacji nowego przystanku komunikacyjnego przy drodze powiatowej 1317P w miejscowości Straduń (Gintorowo). Ponadto, radni przyjęli projekt uchwały w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Trzcianka na terenie działki o nr ew.: 2193/2 i uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Trzcianka na obszarze wsi Stobno.Miłym akcentem ostatniej sesji Rady Miejskiej Trzcianki było wręczenie przez prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Nadnoteckiego w Pile, panią Esterę Serówkę, odznaki honorowej – brązowej burmistrzowi Krzysztofowi Czarneckiemu. Wniosek o przyznanie odznaki został złożony 15 maja przez członków Chóru „Pasjonata TDK”, którzy w uzasadnieniu podkreślili duże zaangażowanie i oddanie burmistrza sprawom kultury. Burmistrz w podziękowaniu zaznaczył, że dofinansowując inicjatywy muzyczne wspiera jednocześnie działania społeczne i promocyjne gminy.
26.05.2017

Czytaj więcej o Życzenia na ,,Dzień Matki"

Wszystkim Mamom z okazji Ich Święta, życzę pogody ducha i dużo miłości.Życzę również wytrwałosci w pełnieniumatczynych obowiązków oraz poczucia dumy z trudnego procesu wychowania.